Wystawa "Łódź, miasto przyszłości"

Prace studentów z pracowni projektowania ubioru, wzornictwo PŁ, pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki i dr. Andrzeja Fodera.

Rok 2023 kończymy wystawą kontynuującą świętowanie 600-lecia naszego miasta.

Łódź, z Łodzią, dla Łodzi, o Łodzi… – odmieniona przez wszystkie przypadki, omówiona z każdej strony. „Łódź, miasto przyszłości” to wystawa przedstawiająca miasto z perspektywy młodych osób. Nowoczesne sylwetki ubiorów czerpią inspiracje z szerokiego zakresu tematów, jak: architektura, rewitalizacja, kontrasty między nowowybudowaną i historyczną Łodzią. Wachlarz spojrzeń ilustruje złożoność Łodzi, miasta wielu kultur, historii i wątków tworzonych przez ostatnie 600 lat. Prezentowane na wystawie prace – projekty/ moodboardy i wybrane realizacje, powstały w ramach ćwiczenia zaproponowanego na zajęciach z projektowania ubioru na 6. semestrze kierunku wzornictwo PŁ, na specjalności architektura ubioru, w ramach projektu „Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej”.

Uczestnicy wystawy: Baryła  Katarzyna, Bąk  Magdalena, Goraus Zuzanna, Gójska Gabriela, Holonko Natalia, Iwanowicz Paulina, Kaczmarek Natalia, Krakowiak Karolina, Kuryłło Nina, Makiyenka Alena, Małachowska Wiktoria, Materna Kacper, Rosiak Beata, Rycek Aleksandra, Sokołowska Wiktoria, Sowińska Alicja, Szafrańska Paulina, Szura Michał

Kuratorzy wystawy: dr Aleksanda Wereszka, dr Andrzej Foder

Projekt plakatu: dr Monika Czarska

Galeria JUTRO, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (II p.), Politechnika Łódzka, ul. Żeromskiego 116, 90-543 Łódź