Prezentacja prac studentów wzornictwa w China Academy of Art

Dr hab. Katarzyna Zimna, prof. PŁ została zaproszona do udziału w Forum “Post-print — Targets, Mechanisms and Methods of Contemporary Printmaking Teaching” towarzyszącemu 3. Międzynarodowemu Triennale Grafiki, organizowanemu przez China Academy of Art w Hangzhou.

W trakcie swojego wystąpienia pokazywała prace studentów II stopnia wzornictwa zrealizowane na przedmiocie Experimental Graphics. W Forum brali udział przedstawiciele Pratt Institute in New York, National School of Fine Arts w Paryżu, Academy of Fine Arts Vienna, Accademia di Belle Arti di Bologna oraz Istituto Centrale per la Grafica we Włoszech, the Central Academy of Fine Arts in China, Xi’an Academy of Fine Arts, Guangzhou Academy of Fine Arts, Sichuan Fine Arts Institute, Hubei Institute of Fine Arts, LuXun Academy of Fine Arts, Tianjin Academy of Fine Arts, oraz China Academy of Art. Zaprezentowane zostały prace autorstwa: Aleksandry Michnowskiej, Alicji Suchostawskiej, Aleksandry de Ślepowron-Wróblewskiej, Magdaleny Świąder, Kai Wiatrak, Weroniki Wieteski i Weroniki Wrzosek. Wydarzenie miało miejsce 14 grudnia 2022 r.