Mapa serwisu Strona główna
PŁArchiwum wydarzeń
Wystawa „Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz”
15 maja 2023
Wystawa to efekt działań studentów kierunku Wzornictwo w ramach projektu Visiting Professor.
Warsztat fotografii analogowej w studiu i w ciemni fotograficznej poprowadził Bruce Andrew Sampson, fotograf z Akademii Sztuk Pięknych w Trondheim w Norwegii. Studenci wykonali zdjęcia w studio i w przestrzeni miejskiej, używając aparatów na kliszę, którą następnie poddali specjalnej obróbce chemicznej, uzyskując negatyw – matrycę do samodzielnego wywołania czarno-białych zdjęć, zaprezentowanych w galerii Jutro.

Autorzy wraz z kuratorką wystawy dr Agnieszką Furtak zapraszają do doświadczania ekspozycji, zaprezentowanej w wyjątkowych warunkach, zachowanych w atmosferze ciemni fotograficznej, w której dominuje mrok i czerwone światło. Kierunek zwiedzania nadaje tytuł wystawy „Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz”, nawiązujący do procesu chemicznego, który następując kolejno po sobie, ujawnia obraz utajony. Zapraszamy serdecznie do świata ciemni!

Autorzy: Martyna Berezowska, Patryk Bławat, Nina Kuryłło, Julia Niedbał, Joanna Pilas, Aleksandra Podsiedlik, Kinga Telążka, Aniela Wachowska, Zuzanna Wysokińska, Wiktoria Zagórska

Prowadzący warsztat: Bruce Andrew Sampson

Kuratorka wystawy: dr Agnieszka Furtak

Autorka plakatu: Julia Niedbał

Specjale podziękowania za wsparcie projektu: dr Marta Miaskowska

Galeria czynna pn.-pt., 9.00-13.00

News